خبررسان نشریه‌ای که فقط کپی و ستایش کردن آموخته است
مدیر مسؤول صدای جویا خطاب به سردبیر خبررسان گفت: جنابعالی جای مادر بنده را دارید و از شما انتظار می‌رفت به‌عنوان یک مادر اگر مرتکب اشتباهی شده‌ام، راهنمایی می‌کردید.

به گزارش پایگاه خبری

صدای جویا از اصفهان، نورالله جویا طی یادداشتی با عنوان خبررسان نشریه‌ای که فقط کپی و ستایش کردن آموخته است» به ادعاهای زینب زمانی ناغانی سردبیر با عنوان ادعاهای فرهنگی تا افشاگری‌های فله‌ای» به شرح زیر پاسخ داد؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ن و القلم ما یسطرون

سرکار خانم زینب زمانی ناغانی

سردبیر نشریه خبررسان شاهین‌شهر

با اهداء سلام

ملاحظه گردید طی یادداشتی مجعول در هفته گذشته با عنوان ادعاهای فرهنگی تا افشاگری‌های فله‌ای» مبادرت به نشر اکاذیب و دروغ‌پراکنی علیه این‌جانب نموده‌اید. لذا ضمن ارسال جوابیه پیوست مقتضی است، برابر ماده ۲۳ قانون مطبوعات و تبصره‌های ذیل نسبت به درج آن در رسانه خبررسان اقدام فرمایید.

مقدمه؛ سرکار خانم زینب زمانی ناغانی ابتدا در این پاسخیه شما را به هفته گذشته و گروه خبرنگاران و اهالی رسانه شاهین‌شهر در واتساپ رهنمود می‌کنم، همان‌جایی که سرآغاز ایجاد یک فضایی دور از ادب و احترام شدید و برای صداقت این سخن، همین و بس که خبرنگارانی که در کانال ذکرشده حضور داشتند به‌خوبی این رفتارهای پوپولیستی و دور اخلاق و ادب شما را مشاهده کردند؛ که چگونه شما در میدان گفت‌وگو و منطق کم آوردید و بعد از متهم کردن اصحاب رسانه به عناوین مختلفی که خود شما در جریان هستید و در شان این محتوا نیست که از آن استفاده کنم. با عصبانیت هر چه تمام از گروه خارج شدید و بعد از این اتفاق اقدام به نوشتن یادداشتی علیه این‌جانب کردید که بنده نیز بعد از گذشت یک هفته که شاید از این رفتار دور از اخلاق خود پشیمان و معذرت‌خواهی کنید، اندکی صبر و تأمل کردم اما تا به امروز خبری نشد و بنده نیز بر اساس حق قانونی خود در یک فضای کاملاً محترمانه جهت اطلاع عموم مردم به آن پاسخ‌خواهم داد.

اولاد؛ خانم زمانی ناغانی جنابعالی جای مادر بنده را دارید و از شما انتظار می‌رفت به‌عنوان یک مادر اگر بنده هم مرتکب اشتباهی شده‌ام را راهنمایی می‌کردید، نه اینکه زود از کوره در بروید و بدون تفکر کردن هر چه از زبانتان بیرون آمد، نثار بنده و سایر همکاران رسانه‌ای بکنید.

دوما؛ فرانسو والتر یکی از نامدارترین فیلسوفان و نویسندگان فرانسوی عصر روشنگری می‌گوید؛ از روی سؤال‌های شخص بهتر از جواب‌های او می‌توانید درباره‌اش قضاوت کنید»، به این حرف نظریه‌پرداز غربی که بیش از ۲۰ هزار نامه و بیش از ۲ هزار کتاب و کتابچه نوشته است، به این دلیل اشاره کردم که در مورد نوشته و سؤالات شما کاملاً صدق می‌کند. آنجایی که این سؤالات را به شرح زیر مطرح می‌کنید؛ راستی چرا آن روزها که خبرنگار خبررسان در جلسات شورا حاضر می‌شد و اخبار شورا مرتب منتشر می‌شد، خبری از این افاضات و افشاگری‌های مضحک نبود؟ اگر آن‌ها نمی‌دانستند که در شورا چه می‌گذرد که وای به حال شورای شهر شاهین‌شهر و اگر فکر می‌کردند که تخلفی صورت گرفته و سکوت می‌کردند که وای به حال مردم؟ اگر این قبیل قراردادها اشکال قانونی داشت چرا عالی‌جناب‌ها همان اول جلوی اجرایی شدن آن‌ها را نگرفتند؟ آیا جواب قانع‌کننده و محکمه‌پسندی به این سؤال ساده شهروندان دارند؟ از سوی دیگر چرا بعضی از خبرنگاران به‌جای داشتن روحیه والای خبرنگاری و حس همکاری، دچار نوعی حقد و حسادت شده‌اند و فقط می‌خواهند عدم موفقیت خود را با سلب موفقیت همکاران خود جبران کنند؟! مثلاً همین سایت نمای جویای نام» که دوست دارد با کوبیدن چهره‌های واقعی عرصه خبر، خودی نشان دهد، واقعاً دنبال چیست؟ چرا با نام بردن از خبرنگاران یا کسان دیگر سعی در وهن عملکرد ما داشته و عنوان می‌کند همه این همکاران رزومه آن‌ها کاملاً در حوزه رسانه مشخص است» محض اطلاع باید بگویم. رزومه من و عملکرد روشن مطبوعاتی و مصاحبه با چهره‌های فاخر هنر و فرهنگ این کشور کاملاً مشخص است. کمی هم از رزومه خودتان بگویید. شما که این‌گونه از راه نیامده فکر می‌کنید، با شانتاژ به‌جایی می‌رسید، تنها دلیل کوتاه‌فکری‌تان همین است که در یک دایره بسته قرار دارید. نه هنرمندان اصیل این مرز و بوم را از نزدیک دیده‌اید نه مصاحبه چالشی با تمداران و نظریه‌پردازان چپ و راست داشته‌اید، نه توانایی نوشتن یک مقاله را دارید و در کل ربطی به دنیای رسانه نداشته و قطعاً با این تفکرات پوچ نخواهید داشت.»

خوانندگان محترم با دقت به ادبیات و موارد مطرح‌شده در نوشته خانم زینب ناغانی که خود را یک خبرنگار باسابقه معرفی می‌کند، توجه کنید. به‌خوبی خواهید دید در آن بی‌اخلاقی، ترس، انحراف، دروغ‌گویی و… مشاهده می‌شود. چراکه ما بر اساس اسنادی که قبلا از همین رسانه منتشر کردیم، ابتدا سخن گفتیم و بعد روی سخن ما با رئیس سابق شورای شاهین‌شهر آقای مهرداد مختاری بود که بر اساس چه قانون، یا مصوبه‌ای این کار را انجام داده است.

ثالثاً سرکار خانم زمانی ناغانی رزومه بنده برای همگان در حوزه رسانه کاملاً مشخص است و طی یادداشت‌های مختلفی در گذشته به آن اشاره کرده‌ام که الآن نیازی نمی ببینم دوباره تکرار سخن کنم اما لینک مطالب به پیوست تقدیم می‌گردد.

رابعاً سرکار خانم زمانی ناغانی کاری به تاریخچه خبررسان شما ندارم که قبلاً دست چه کسی بوده (اصولگرا-اصلاح طلب) است و الآن هم چگونه به دست شما رسیده است و چه حاشیه‌هایی داشته است. در مرثیه این رسانه همین و بس که فقط این حرفه را آموخته‌اید که چگونه کپی کنید و یا بگویید ای مسئول گرامی؛ به‌به چقدر زیبایی، چه سری، چه دمی، عجب پایی، پروبالت سیاه‌رنگ و قشنگ، نیست بالاتر از سیاهی رنگ و…

خامسا سرکار خانم زمانی ناغانی درست هست که رانت دارید و همسر شما هم‌اکنون در شورای شهر شاهین‌شهر مشغول فعالیت است و بدون شک همین مؤلفه‌ها بوده‌اند که جنابعالی با جرات هر چه تمام پای یک قرارداد غیرقانونی، بدون داشتن مصوبه شورا و بدون اینکه اصلاً تأمل‌کنید که ببینید این قرارداد صحیح است یا نه طمع می‌کنید و پای آن را امضا می‌کنید. باید فکر چنین روزی را می‌کردید.

سادساً سرکار خانم زمانی ناغانی ما که مخالف این قرارداد با شما نبوده‌ایم بلکه حرف ما این هست، قانونی که آن را تائید کرده است به ما نشان دهید. این قرارداد که از سوی آقای مهرداد مختاری آن زمان به‌عنوان رئیس شورای شهر با شما به‌عنوان مشاور بسته‌شده است، بله این مطلب درست هست، عضو شورای شهر می‌تواند مشاور داشته باشد؛ اما سؤال بنده از شما به‌عنوان یک همکار رسانه‌ای این هست که کجای قانون درج‌شده است که مشاور عضو شورای شهر باید از بیت‌المال حق‌وحقوق او پرداخت شود؟ لذا در اینجا از نهادی امنیتی و بازرسی استان اصفهان تقاضا داریم جهت تخلف بودن یا نبودن این نوع قرارداد ورود پیدا کرده و صحت‌وسقم آن را برای همگان شفاف‌سازی کنند.

سابعاً سرکار خانم زمانی ناغانی؛ اگر امروز از رانت استفاده می‌کردید تا به طبقه هفتم شورای شهر شاهین‌شهر برسید از این لحظه به شما اعلام می‌کنم دیگر خبری از این روش‌ها نه برای شما و نه برای خود بنده نیست، چراکه شما هم نیز باید همچون سایر خبرنگاران با پله یا آسانسور عمومی تا طبقه هفتم نگارستان بروید. چراکه اگر قراردادی منعقد می‌شود باید با همه اصحاب رسانه شناسنامه‌دار شاهین‌شهر و میمه باشد و نه چیز دیگری تا آن‌ها هم بتوانند پول اجاره دفتر و کاغذ خود را برای ادامه فعالیت در بیاورند.

ثامناً خانم زمانی ناغانی در همین‌جا همین‌جا به مدیر شما آقای داوود فروزنده دارای تفکرات غربی و نه انقلابی که در سخن گفتن خود را اصلاح‌طلب دوآتشیه معرفی می‌کند اما در عمل مشخص نیست، کدام جناحی است، اعلام می‌کنم، حاضرم یک شماره نشریه خبررسان را بدون دریافت ریالی کارکنم و آن موقع شماره‌هایی که سردبیر سرکار خانم زینب زمانی ناغانی کار کرده است را به همراه شماره نشریه‌ای که بنده کارکرده‌ام را نزد اساتید خبر ببریم اگر کار سردبیر شما را تائید کردن بنده رسماً در رسانه خویش عذرخواهی می‌کنم، اما اگر کار بنده تائید شد باید در شماره بعد نشریه خبررسان از بنده عذرخواهی کنید.

تاسعا سرکار خانم زمانی ناغانی بنده هم اگر مثل شما از اعضای شورای شهر، امام‌جمعه، فرماندار، نماینده مجلس تعریف و تمجید می‌کردم، الآن بدون شک دست ام یکجایی بند بود یا همیشه قراردادهای خوب با من منعقد می‌کردن، اما مشاهده می‌کنید فعلاً فصل، فصل شما خبرنگاران پرمدعا و تمجید گر است.

انتهای پیام/ج

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها